/  Forum  /  Profil użytkownika na123  /  Pokaż wiadomości  /  Pokaż wątki

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - na123

Strony: [1] 2
1
Witam,
ustawiam sobie kilka force field. Puszczam obiekt który się porusza . Potem chcę wydłużyć animację, daję np. 500 klatek . A obiekt się i tak po 250 zatrzymuje .
Co jest nie tak

2
Witam,
potrzebuje zmienić proporcje ostatecznego renderu/filmu w VSE ale tak by doszło do obcięcia brzegów  obrabianych filmów czy zdjęć  a nie ich rozciągnięcia ?

3
Witam,
nie mogę znaleźć w 2.8 VSE skalowania. Czy ktoś wie gdzie jest schowane ?

4
Witam,
moja scena nie zmienia się w 95% czy da się ustawić coś co spowoduje że blender to rozpozna i nie będzie renderował niepotrzebnie tych części klatek ?

5
Witam,
chciałbym stworzyć teksturę proceduralną tak by linie rozchodziły się nie symetrycznie z od jednej krawędzi do drugiej. Najlepiej pokażą to rysunki. na pierwszym mamy obiekt którego to dotyczy - żółta część zęba. Pocięta jest ona booleane mod. . Linie mają lecieć od różowego(inny obiekt ) na zewnątrz.  jak na 2 gim rysunku , a w najgorszym wypadku na trzecim .   

6
Witam,
jak zrobić by obiekt nie otrzymywał cieni tylko od jednego obiektu a poza nim  by "reagował" normalnie na inne ( w temacie cienie) .

7
Witam,
ustawiam stałą rotację wzdłuż osi Z na obiekt-wiertło . Robię to wpisując w pole rotacja Z 360' po 100 klatkach ( przy klatce 0 zatwierdzam I na rotację co daje Z=0 )  - potem nachyleniem prostej animacji będę regulował prędkość . Następnie chcę by  to wiertło obracało w wiertarce którą będę manipulował - połączę ją z wiertłem prze P-object. Lecz gdy ustawiam je w uchwycie wiertarki muszę użyć rotacji . Puki nie włączę animacji jest ok . Gdy włączę animację  obiekt wraca do pozycji w której  był wcześniej . Jak rozwiązać ten problem?

8
2.8 Cycles
Witam,
znalazłem sobie sposób na szybsze renderowanie sceny przez osobne renderowanie obiektów solo w png z przeźroczystym tłem , Następnie w VSE nakładanie ich na całą scenę. Skróciłem jeden render z planowanych 20 h do 40 minut. Oczywiście dotyczy to tych obiektów które są na pierwszym planie cały czas lub część czasu.  Jak część czasu to tam gdzie można kożystam z tego -  oszczędność czasu olbrzymia.
Mój problem polega na oświetleniu .
Cała scena jest w czymś na kształt misy która świeci (cycles ) co daje fajny efekt ale wymaga jej wycięcia z tła obiektu renderowanego solo( w sumie obcięcia misy o 1/2) . Wtedy obiekt ten jest po prostu ciemniejszy niż  renderowany z "pełną misą ". Ponieważ obiekty w końcu   dochodzą  do pełnego renderu (kluczowe klatki zazwyczaj są w wersji full ) widać zmianę koloru.
Czy da się tak ustawić światło /obiekt świecący by dawał światło i i nie renderował się w tle?

 

9
Witam,
Czy można nałożyć taką teksturę(obiekt z teksturą)  by renderować w png  tym miejscu przeźroczystość w znaczeniu brak czegokolwiek . Tak by po nałożeniu na film widać było to co jest pod spodem . Nie mogę zrobić tego usuwaniem części obiektu bo mi się cała geometria rozwala. 

10
Witam,
potrzebuje stworzyć teksturę proceduralną  która dawała by taki efekt jak ta z linku (efekt kości gąbczastej ) https://pl.depositphotos.com/99826356/stock-illustration-bone-spongy-structure-bone-structure.html

Jak się do tego zabrać , prosiłbym od podpowiedź , główny problem w tym by uzyskać te owalno podobne kształty - różne a jednak pod pewną kontrolą i rancik naokoło .

11
Witam,
w trakcie animowania obiektów przestało mi działać skalowanie i rotacja obiektów w trybie object . Po wciśnięciu S czy R w trybie obiektów nic się nie dzieje . Gdy wejdę w tryb edycji działa . Mogę skalować czy rotować w trybie obiektów przez ustawienia na prawym panelu  . Dotyczy to też dodanych nowych obiektów .Wejście do wersji wcześniejszego .blend-a /wersji  projektu przywraca działanie S i R w trybie obiektowym.

12
Witam,
stary problem rozwiązany na starszej wersji teraz wraca na 2.8.  Mam dosyć mocno wymodelowany obiekt. Potrzebuje stworzyć mu warstwę podskórną . Robiłem to wcześniej  dając  solidyfy , następnie apply i wyrzucałem starą warstwę z zewnątrz,  jednocześnie pozostawiałem kopie oryginalnej warstwy . Dzięki temu uzyskiwałem dwie warstwy niezależne od siebie które mogłem niezależnie obrabiać, jedna pod drugą - gdzie ta poniżej była ciut mniejszą kopią wcześniejszej . Niestety w 2.8 obiekt który jest poddany subsurf i diplace nie pozwala mi zatwierdzić (apply)  solidyfy gdy jest on na górze . Umieszczanie solidyfy na dole powoduje że kolejna warstwa ma dużą liczbę wierzchołków. Pojawia się komunikat . Modifiler cannot be apply to multi-user data  .

13
Witam,
Jak stworzyć mniejszą kopie modelu wewnątrz poprzedniego ? Coś jak Solidyfy ale by powstał osobny obiekt tylko mniejszy o zadaną wielkość wewnątrz poprzedniego. Z powodu komplikacji obiektu scale nie wchodzi w grę .

14
Witam,
czy w blenderze można stworzyć zależność pomiędzy wartością obrotu  jednego obiektu a ruchem drugiego , Nieliniowo i obiekty są ustawione zupełnie w innych miejscach . Np. dźwignia przyspieszenia i ruch śruby , ruch koła sterowego i steru . Tak by przy różnych wariantach animacji zmieniać tylko jedną wartość .

15
Witam,
mam problem w 2.8 z zapisaniem zdjęcia , a konkretnie z alfą.
1. Nie wiem jak ustawić by zamiast czarnego tła pokazywało alfę .
2. Po renderingu zdjęcia F12 czy z menu nie zapisuje się na komputerze. Z filmem nie ma problemu (film może mieć 1 kletkę) ale renderuje się bez alfy.

16
Witam,
Eevee .Blender 2.8 .
Jak ustawić by obiekty odbijały się jeden w drugim , ewentualnie widać było obiekty za obiektem ze szkła . Tło jest widoczne przez szkło czy w lustrze ale ignoruje obiekty przeze mnie stworzone.

17
Witam,
mam trochę obiektów stworzonych we wcześniejszych wersjach Blendera które chcę teraz wykorzystać z użyciem eevee (2.8 ). Skasowałem stare materiały ale nowe jakoś nie chcą się właściwie wyświetlać . W złączniku  plik w którym mamy ten sam shader na koronie zęba (zrobiona w starszych wersjach) i obiektach obok (zrobione w 2.8 ). Nie chce mi na nią  nakładać zdjęcia z pęknięciami które widać na pozostałych obiektach.  Dlaczego ??

Dodatkowo może ktoś wie jak edytować światło w "word" zaczytanym z pliku  hdr ?
 

18
Witam,
po jakimś czasie wracam do Blendera. Widząc że mamy 2.8 stwierdziłem ze przetestuję eevee. Nie wiem dlaczego w trakcie renderu film nagle zaczyna mieć problem z rozdzielczością. Pojawiają się wyraźne piksele. Na filmie widać to zwłaszcza na części dziąsła (pod zębami ) .
link do filmu.
https://youtu.be/IZmEJziWjgI

Co jest nie tak? Film był zrobiony jeszcze na starej wersji Blendera w podstawowym blender render.

19
Witam ,
zastanawiam się czy Blender wykorzysta możliwości  tej stacji roboczej ?
Generalnie co o niej myślicie ?


DELL Precision  T7600   
dwa procesory po 8 rdzeni  razem 32 wątki
2 x INTEL XEON E5-2650 OCTA CORE 8 x 2,0 GHz, 16 wątków Turbo Boost do 2,8 GHz  20 MB Cache
PAMIĘĆ    64 GB DDR3  (8 x 8 GB, 8 slotów wolnych)
DYSKI TWARDE    2 x 256 GB SSD na kontrolerze PowerEdge H310
Obsługa 4 dysków SATA lub SAS
8 x USB 2.0 (3 na przednim panelu + 5 na tylnym)
2 x USB 3.0 (1 na przednim panelu + 1 na tylnym)
5 x PCI-Express x16
1 x PCI-Express x8
1 x PCI
2 x SAS
1 x COM, 2 x RJ45,
4 x AUDIO, 2 x SATA, 2 x PS2
KARTA GRAFICZNA  nVidia Quadro 600  DVI + DisplayPort   1024 MB DDR3, 128 bit  DirectX 11, OpenGL 4.4, Shader Model 5.0
KARTA SIECIOWA    Intel Gigabit Ethernet 1000 Mbps
NAPĘDY    DVD-RW
Zasilacz 1300 W (wyjścia zasilania: 2 x 6 pin, 1 x 8 pin)

20
Sprawy różne / Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180204, 16:00:01 »
Witam,
mam zamówienie  na publikacje w której chcę umieścić ilustracje wykonane w blenderze. Ilustracje są proste ale jest ich dosyć dużo. Nie wiem co przyjąć jako podstawę do wyceny. Czy moglibyście mi podpowiedzieć ile może kosztować wykonanie ilustracji jak w załączniku? Oczywiście jak się domyślacie podsiadam merytoryczną wiedzę co do treści które ilustruję.

21
Nody / Video Sequence Editor / Zamiana kolorów zdjęć.
« dnia: 20171211, 10:05:14 »
Witam,
po wstawieniu do blendera zdjęcia zmieniają kolor. Rozjaśniają się. Poniżej przykład.
Po lewej  plik  który przepuściłem przez Gimp-a z właściwymi kolorami. Po prawej plik po porostu wrzucony do blendera ze zmienionymi kolorami.
Co może być przyczyną .

Różnice w info
plik oryginalny
kompresja JPEG, CMYK, quality: 100, subsampling OFF
 color 16,7 Million   (32 BitsPerPixel)
plik po gimpie

kompresja JPEG, progressive, quality: 90, subsampling OFF
color 16,7 Million   (24 BitsPerPixel)

22
Witam,
obrabiam filmy w 4K . Niestety mój komputer niezbyt sobie radzi z płynnym podglądem. Generalnie obróbka jest walką i ciągłym czekaniem na podgląd.
Czy wiecie jak usprawnić pracę np. przez zmniejszenie jakości podglądu itp??  By można w miarę płynnie ciąć materiał.

23
Zmieniłem Blendera na 2.79  z powodu reinstalki systemu i zaczęło się. Próbuje wrzucić tytuł w quick titling i dostaje komunikat jak w złaczniku. Oczywiście nie tworzy go.

24
Witam,
własnie podniosłem trochę parametry mojego laptopa (dodałem pamięci i dysk ssd ) . chciałem sprawdzić co będzie spowalniać ale okazuje się że przy renderingu filmu  obciążenie na pamięć to 30 % , procesor ok 20 % a dysk nie sięga 10 % .  Jak spowodować by rendering przyspieszył i wykorzystywał więcej zasobów komputera?

25
Witam renderuje film z następującymi ustawieniami jak na złączniku. Na Windows 8 chodzi bez problemu, natomiast po przesłaniu do znajomego który pracuje na Macu, i filmy w ogóle nie chcą mu się otwierać w Quicktimie, ma ściągnięty program Media Player i mu strasznie wolno chodzi film, klatkuje.
 

26
Witam,
w Blenderze od 2.76 mamy text w efekt strip . Potrzebuje zmienić fonty tych strip-ów.
Znalazłem coś takiego ale nie jestem w stanie go zainstalować.
https://developer.blender.org/D2424
Jest tam jest dostępny "patch" którego się  nie instaluje. Potrzebuje dodać patch do źródła i skompilować Blendera . Mam Windowsa  a niestety większość tutoriali jest na Liuxa i przerasta to moje możliwości na dziś.
Czy ktoś mógłby to wykonać lub przeprowadzić mnie przez kompilacje  komercyjnie. Aktualnie ma m Blendera 2.78c
Prosiłbym o ewentualną wycenę.


27
Witam,
w Blenderze od 2.76 mamy text w efekt strip . Czy da się zmienić fonty ?
Znalazłem coś takiego ale nie jestem w stanie go zainstalować.
https://developer.blender.org/D2424

28
Witam,
chciałbym przesunąć materiał Cloth (bez grawitacji ) na obiekt, tak by sama prędkość przesuwania obiektu "materiałowego" generowała jego zmiany wywierane przez obiekty z colision.
Niestety gdy próbuje animować to przesunięcie, na etapie edycji obiekt cloth przesuwa się. Ale w momencie próby animacji przesuwa się tylko origin jak na screenie.
Proszę o pomoc .

29
Witam,
zainstalowałem sobie nowego blendera 2.78 i zniknęły mi w ustawieniach strip-u opacity i długość . ?? Wie ktoś dlaczego?
Dodaje do filmów dużo zdjęć i bez tego będzie ciężko.
30
Witam,
miałem B 2.76 przeskoczyłem na 2.78c i add Transform przestał działać .

Czy ktoś wie jak go przywrócić ?

Czy Velvet jest go w stanie zastąpić ?

Strony: [1] 2