/  Forum  /  Profil użytkownika ScyZZoRR  /  Pokaż wiadomości  /  Pokaż wątki

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ScyZZoRR

Strony: [1]
1
Cześć Wszystkim w Nowym Roku :)

Mam problem z tutorialem CGC Classic: Creating a Cartoon Turtle Pt. 6 - Face Rigging (Blender 2.6).

W 28 min CG Cookie Blender robi skalowanie armatury ręki i nogi (lewej na prawą) po uprzednim zduplikowaniu. Po czym uruchamia opcję Mirror Editing mnie wyskoczyły te opcję ale bez tego pola "Mirror Editing" czy podpowie mi ktoś gdzie mam szukać tych opcji bo już straciłem nadzieję ;/

czy ja coś , źle zrobiłem czy w nowszej wersji Blendera tą opcję gdzieś przeniesiono?

z góry dziękuje za pomoc :)

2
Prace w toku / ScyZZoRR
« dnia: 20170321, 11:03:00 »
Witam. Jestem w trakcie przerabiania tutorialu andrewpprice https://www.youtube.com/watch?v=mu9J0D6ebVw. Mam pytanie do Was. W 35 minucie zaczyna przerabiać "lotki" tego samolotu i nie do końca rozumiem co on robi. Na tą chwilę rozumiem to w ten sposób, że oddziela to tak jakby od siatki skrzydeł. Jeżeli mógłby ktoś mi to wytłumaczyć w prostych zdaniach o co w tym chodzi. Na samym końcu tego poradnika on też chyba nie może sobie poradzić z tylnymi lotkami i przyśpiesza ten filmik.

W załączeniu podsyłam zdjęcie przyciemnionej siatki skrzydeł- domyślam się, że też coś skopałem i gdzie szukać odpowiedzi. Wysyłam również plik mojej pracy.

Zakładam nowy temat może nie w tym dziale co potrzeba, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mógł tutaj zamieścić jakieś moje samodzielne prace.

3
Problem ze sprzętem? / Blender zamula
« dnia: 20170211, 13:01:40 »
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania z zamulającym się blenderem. Wczoraj bawiłem się w blenderze (nic nie zmieniałem w ustawieniach). Dziś odpaliłem i np wciskam x celem usunięcia cuba i musze czekać około 2/3 sekundy by pokazała się opcja delate. Z innymi opcjami jest podobnie. Czy należy zrobić reinstalacje czy może coś innego jest za to odpowiedzialne.

4
Materiały / Tekstury / UV / Nadane koloru
« dnia: 20170205, 13:54:12 »
Witam. Mam taki problem. Chciałem zrobić animacje dla salonu kosmetycznego mojej żony. Kompletnie nie mam pojęcia jak mam nadać kolor taki jak jest w oryginale. Znajomy, który mi robił to logo przesłał mi kod koloru:

C:66,M:0,Y:62,K:0 C:0,M:20,Y:40,K:0 C:20,M:60,Y:0,K:0 (nie wiem czy da się tego w jakiś sposób użyć)

logo można zobaczyć pod linkiem: http://freshandbeauty.pl/ (stronę robiłem sam w wordpressie)

Bardzo proszę kogoś kto się orientuje o pomoc ewentualnie podesłanie jakiegoś tutka gdzie można podpatrzeć jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje.

5
Sprzęt - ogólnie / ASUS F750L
« dnia: 20170111, 10:38:42 »
Witam. Mam laptopa Asus F750L.
Parametry:
Procesor: Intel Core i7-4500U;
3. System operacyjny: Windows 10;
4. Liczba rdzeni procesora: Cztery;
5. Taktowanie procesora (MHz): 1800;
6. Pamięć RAM (GB): 8,2 DDR3 1600MHz (możliwość rozszerzenia);
7. Pojemność dysku (GB): 1000.00;
8. Karta graficzna: grafika-Geforce Cuda 840M z dedykowaną pamięcią własną 2048MB DDR3;

Zastanawiam się nad wymianą dysku na SSD i dołożeniu pamięci RAM. Czy ktoś mi odpowie na pytanie czy przyśpieszy to chociażby renderowanie (animacji) ??
Ewentualnie czy ta karta graficzna na początek da radę czy ogólnie trzeba pomyśleć o mocniejszym sprzęcie?

6
Materiały / Tekstury / UV / Przeniesienie loga do blendera
« dnia: 20170103, 11:03:53 »
Witam. Mam pewien problem, jako że jestem początkujący :) mam logo zapisane w pliku png. Czy jest możliwość przeniesienia tego logo do blendera tak by powstał obiekt 3D? Czy trzeba to stworzyć w blenderze od podstaw?? W załączeniu przesyłam plik. (blenderem bawię się od około dwóch tygodni w czasie wolnym).

Strony: [1]