/  Forum  /  Profil użytkownika audytor  /  Pokaż wiadomości  /  Pokaż wątki

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - audytor

Strony: [1]
1
Modelowanie / Rzeźbienie / Modelowanie firan na oknie
« dnia: 20181002, 20:57:39 »
Witam
Mam pytanie: jak wymodelować długie staroświeckie firany na duże okna.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam.
Tadeusz

2
Modelowanie / Rzeźbienie / Znikająca siatka
« dnia: 20180921, 11:34:46 »
Witam
Mam pytanie: co się dzieje i jak sobie z tym poradzić:
Modeluję domek. wymodelowałem piwnicę, parter i pierwsze piętro (ściany) i zacząłem modelować okna i drzwi i inne elementy.
Po zapisaniu projektu zamknąłem Blendera. Na drugi dzień otworzyłem projekt i się zdziwiałem.
W Objekt mode domek (tylko parter) jest a w Edit mode parter znika, a po powrocie do Objekt mode parter jest znowu widoczny. Inne obiekty są i Objekt mode i Edit mode. Nie wiem co się stało? Może mi ktoś podpowie? Będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Tadeusz

3
Materiały / Tekstury / UV / Problem
« dnia: 20180608, 12:42:37 »
Witam.
Mam następujący problem: nadałem siatce materiał i w opcji Materiału wygląda normalnie (foto1)a po renderowaniu - dziwnie (foto 2). Dlaczego i jak to poprawić.
Z góry dziękuje za pomoc

4
Problemy / Pytania / Różności Blenderowe / Pytanie
« dnia: 20161017, 19:49:23 »
Witam.
Jak zmienić (rozjaśnić) tło w oknie 3D ?
Pozdrawiam

5
Witam. Mam taki problem.  Mam dwuspadzisty dach i przez kopiowanie i rotację zrobiłem z niego dach nad wejściem. Przeciąłem go na połowę CTRL+R , usunąłem tylnią połowę. Obniżyłem daszek poniżej dachu głównego.
Aby przyciąć daszek za pomocą dachu zastosowałem modyfikator Boolean z opcją  Intersect. Okazało się, że daszek nad drzwiami został przycięty różnie po obu swoich stronach. Na jednej stronie linia cięcia przeszła od przecięcia dachów go końcówki daszku wewnątrz domu a z drugiej strony daszku (druga część daszku - od przecięcia dachów go końcówki daszku na zewnątrz. Odcięte kawałki mają różny kształt. Dlaczego? Dasze powinien zostać przycięty jednakowo.
Proszę o pomoc.

6
Modeluję dom na jako przykład do książki Blender 2-69-architektura i projektowanie Piotra Chlipalskiego. Doszedłem do wstawiania okien okrągłych na poddaszu. Teraz trzeba je połączyć z oknami parteru, które są wycięte modyfikatorem Boolean. Zaznaczyłem nowe okna jako pierwsze i dodałem zaznaczenie okien parteru. Nacisnąłem Ctrl + J i górne okna nie zostały wycięte a dodatkowo okna parteru (te wycięte) przestały być wycięte (jakby nie działał modyfikator Boolean). Połączenie robiłem w opcji Object Mode.
Co się stało? Jak można połączyć te okna tak, aby również okna na poddaszu zostały wycięte?
Pozdrawiam

7
Witam.
Próbuję połączyć obiekty za pomocą CTRL + J i nic nie się nie dzieje, a w pasku menu pojawia się komunikat: No mesh data to join. (łączone okna miały zostać wycięte - a tu nic. Co zrobiłem źle? Zaznaczyłem okna bez wycięcia jako pierwsze a następnie dodałem okna już wycięt modyfikatorem i nacisnąłem CTRL + J i ... mi). Proszę o pomoc.

8
Witam.
Mam pytanie: czy można zmienić tło okien Blendera na jaśniejsze nie zmieniając kolorów innych czynności (np. zaznaczania -na pomarańczowo)? Jeżeli tak - to jak to zrobić?
Pozdrawiam

9
Jestem bardzo początkującym w Blenderze. Uczę się na podstawie książki Piotra Chlipalskiego "Blender 2.69 Architektura i Projektowanie".  Przerobiłem już modelowanie krzesła i stolika. Wszystko OK i zgodnie z książką mam teraz nazwać obiekty. Tu powstał problem gdyż mimo, że mam w projekcie (oknie 3D): podłogę, stolik i krzesło to nie mogę zaznaczyć każdego z tych obiektów osobno. Gdy próbuję zaznaczyć np. podłogę - to zaznaczają się wszystkie obiekty. Co mam zrobić aby zaznaczyć osobno poszczególne obiekty aby je nazwać? Mogę dodać, że w Outlinerze mam tylko następujące obiekty w Scene: Render Layers; World oraz Plane. Nic więcej.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Strony: [1]