Nowa ciekawa praca zrobiona dzięki PKB

Witajcie! Otrzymałem od Marcina Baranieckiego ciekawą pracę z mózgiem zrobionym na podstawie skanów MRI i późniejszej konwersji i opracowania w Blenderze. Całość wyrenderował w Cycles. Chciałbym tutaj podziękować Marcinowi za przyznanie się do korzystania z Polskiego Kursu Blendera – dlatego stworzyłem tego posta. Dodałem także info do Podziękowań. Bardzo mnie cieszy, gdy ktoś wykorzysta kurs i zrobi coś fajnego. Mam nadzieję, że takich prac będzie dzięki Waszemu zainteresowaniu coraz więcej, aż w końcu będziemy w stanie zbudować i wyrenderować wszystko! Poniżej miniaturka, można kliknąć, aby załadować cały obrazek.
ID: 758

Wasze przemyślenia

No i dość fajnie wykonał płyn w próbówce 🙂 Ja zawsze się zastanawiałem jak to zrobić by płyn ładnie przylegał do powierzchni szklanki. 

Najlepiej płyn stworzyć symulacją cząstek. W tym przypadku będzie to ciecz.

Fajne 🙂 Poświęcił dużo pracy nad tym 🙂 Szczególnie nad mózgiem. ale co mnie zainteresowało to że na szkle jest miarka i cyfry, i się zastanawiałem jaką metodą ją zrobił, bo na moje oko nie wygląda to jak tekstura.
Ja na przykład bawiłem się pewnym modyfikatorem który może przykleić proste kształty, takie jak kółka 2d do powierzchni powyginanej w różnych osiach, Nie pamiętam nazwy tego modyfikatora, ale już był omawiany na PKB 🙂 
I tak sobie myślałem że on pewnie zastosował tą metodę, wykonał napis i przykleił do powierzchni mesh,  bo również może na meszu specjalnie dodać „subdivate” i tak go podzielić by też wyszła miarka, ale jedyny problem był by z cyframi.