Budowanie domku z klocków

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Pierwszy w zasadzie materiał „budowlany”. Przesuwając proste klocki budujemy z nich piramidę.
Jest to materiał dla początkujących. Budować będziemy prawdziwą scenę 3D, w której będzie podłoga oraz piramida z klocków. Jest to bardzo proste dla tych, którzy już znają blendera, ale Ci, którzy stawiają pierwsze kroki powinni obejrzeć i spróbować swoich sił. Zapraszam!
Polski Kurs Blendera – budowanie domku z klocków
Byłoby miło, gdybyście w komentarzach napisali jak wyszły wasze budowle. Można je też przesłać np. na Facebooka, korzystając z adresu http://facebook.com/polskikursblendera/. Zachęcam!

Wasze przemyślenia

Mega!
Pół godziny temu zainstalowalem blendera, pierwsze podejscie do tematu ogolnie pojetej „grafiki” a chałupka z klocków juz stoi.
Jedyne co nie wyszlo, to to ze kilka dolnych klocków wyszło „zaśnieżonych” przyczyna? czyzby złe ustawienie kamery?
Serdeczne pozdrowienia dla Autora, mega dobra robota, a tutoriali, az chce sie słuchac i uczyc 😉

Dzięki, i powodzenia. Przyczyną artefaktów na klockach może być to, że masz ich tam kilka w jednym miejscu. Najłatwiej zaznaczyć jakiś i odsunąć na chwilę dla sprawdzenia, czy pod spodem czegoś nie ma.

Witam!
Nie działa mi snap mode – nawet jak wciskam ctrl, to przesuwanie odbywa się w sposób ciągły. To utrudnia pracę:( jak poznawałam te opcję, to działało. Czy mogłam ją jakoś wyłączyć?
Pozdrawiam!

Zapewne zmieniłaś domyślny snapping z siatki na coś innego – poszukaj ikonki z magnesem na pasku statustu okna 3DView, i wybierz z menu, które jest obok tej ikonki opcję Increment. Sam magnes gdy jest włączony powoduje przyciąganie domyślnie do siatki, chyba, że to zmienisz. Gdy magnes jest wyłączony, przyciąganie działa z wciśniętym Ctrl.

Witam ! Mam problem, nie mogę ustawić dobrze kamery, gdy klikam Num 0, to ustawia mi się widok kamery, lecz nie nie mogę nic zmienić, ani powiększyć okna, ani pomniejszyć. Używam Blendera 2.70. Proszę o pomoc.

Możesz mieć włączone Lock Camera albo jakieś inne opcje, zwłaszcza, jeżeli naklikałeś bez zrozumienia gdzieś po narzędziach. Zwykle w widoku kamery można kręcić kółkiem myszy i wtedy powiększa się obraz lub pomniejsza. Normalnie edytować scenę możesz w widoku normalnym, bez patrzenia koniecznie przez kamerę. Klawisz num0 to przełącznik, można go wcisnąć 2 razy. Jeżeli chcesz mieć zaznaczony obiekt wycentrowany w widoku i jednocześnie mieć możliwość przybliżać się do niego lub obracać dookoła, wciśnij numDOT (kropkę na klaw. numerycznej).

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *