Cząstki: Emission

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Długo oczekiwana seria dotycząca cząstek, zapraszam!
W materiale wideo przedstawiam cząstki a dokładniej panel związany z ustawieniami ich emisji. Można za jego pomocą generować (czyli tworzyć) cząstki na różne sposoby, określać moment w którym się pojawiają lub znikają, oraz czas ich życia, oraz oczywiście ich ilość! Zapraszam do oglądania poradnika:
Polski Kurs Blendera: Cząstki – Emission

Wasze przemyślenia

Dobry poradnik. Na pewno rozjaśni trochę w głowie wiedzę na temat cząstek. Szkoda tylko że jesteś jeden Piotrze i nie możesz robić tutoriali na inne tematy, bo gdybyś istniał w wielu osobach, wtedy byśmy byli zarzuceni tutkami. A tak musimy uznać twoje priorytety i oczywiście życie prywatne, które podejrzewam, jest mocno ograniczone, bo Blender wymaga ciągle twojej obecności w sieci i na uczelni. Ale masz przynajmniej rzeszę wyznawców, którzy ciągle czekają na nowości, a nowi siedzą aktualnie w tutkach już zrobionych. Nic tylko się cieszyć.

Dziękuję Ci. Są dni, kiedy nie mogę nic zrobić bo nie pozwalają na to warunki, a są i takie chwile, kiedy robota się udaje i nowe tutki płyną. Pracuję nad Kursem codziennie, w tej chwili najwięcej to korespondencja. Mija połowa drugiego roku działalności i trochę spina mnie fakt, że jeszcze nie opowiedziałem o całym Blenderze. Gdzie tu z zastosowaniami zaczynać? 🙂 Ale pocieszam się, że grunt to cisnąć do przodu, i powoli wszystko się uda. Czasem muszę zadowolić się stałym naciskiem zamiast szybkimi postępami, niestety 🙂

Systematycznie przerabiając kolejne odcinki poradnika (obecnie jestem na początku nodów), przyznam że jako sympatyczne rodzynki traktuję te odcinki, które przedstawiają konkretne zastosowania. Odnosząc się do Twojej wypowiedzi — rozpocząłeś już z zastosowaniami, wplatając te rodzynki wśród wiedzy stricte dotyczącej programu. Proponuję utrzymać taki system. Ja, dla przykładu, tęsknie za większą procentową zawartością poradników z zastosowaniami, wśród wiedzy teoretycznej 🙂 Być może dlatego, niekiedy „zdradzam” PKB, sięgając do filmów innych autorów przedstawiających jakieś konkretne zastosowanie. Ostatnio była to np. trawa (bo domek już prawie skończony 🙂

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *