Cząstki: Rotation

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Rotacja cząstek? Ależ oczywiście – niech się kręcą!
W tym poradniku wyjaśniam podstawy związane z ustawieniami rotacji cząstek, w przypadku, gdy są reprezentowane przez obiekty. Zapraszam do oglądania!
Polski Kurs Blendera: Cząstki: Rotacja
 

Wasze przemyślenia

Także miałam zagwozdkę 🙂 Dzięki.
Pewnie za pomocą Pythona, można robić takie sztuczki z cząstkami, jak np. magicy action scriptów ze strony http://www.flashandmath.com (może nawet przyda się natureofcode.com). Oj, dużo jeszcze mnie czeka nauki Blendera.

Dopiero dzisiaj miałem czas obejrzeć ten tutek i przyznam się, że albo coś przespałem w poprzednich tutkach o cząstkach, albo czegoś zapomniałeś Piotrze dopowiedzieć, ale za żadne skarby nie wiem w jaki sposób z napisu PKB zrobiłeś cząstki. Może mi podpowiesz jak to się robi, albo co przeoczyłem?

Możesz stworzyć zwykły Text (w tutku jest on zapewne umieszczony na drugiej warstwie). Następnie w panelu z cząsteczkami dla playna w zakładce render zamiast domyślnego Halo wybierasz Object i niżej wprowadzasz swój objekt (Text). Dodatkowo możesz zmienić Size dla obiektu na 1 aby wielkość była taka jak objektu.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *