Duch w maszynie

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Przedstawiam Wam bardzo interesującą propozycję. Szczegóły – wewnątrz tekstu! Widok na scenę z bokuJakuba Machałka poznałem podczas ostatniej konferencji Blendera w Amsterdamie. Można powiedzieć, że łączy nas zrozumienie idei Wolnego oraz Otwartego Oprogramowania, a ponadto pasja do tworzenia efektów specjalnych i multimediów. Jakub chce zaproponować pewne bardzo ciekawe akcje, dlatego oddaję Mu głos. Zapraszam!
Cześć! Chciałem poinformować o rozpoczęciu współpracy z Piotrem i chciałby zaprosić społeczność Polskiego Kursu Blendera do współpracy w ramach warsztatów duchwmaszynie.org Zajawka na ten temat dzisiaj w TVP regionalnej Wrocław o 18:00 i jutro o 19:00, wkrótce podlinkujemy wersję internetową 😉 Warsztaty adresowane są do osób, które interesują się przetwarzaniem obrazu i chciałyby obrabiać zdjęcia i montować filmy, zajmować się compositingiem i generować grafikę 3D wiedząc jak poprawnie wyemitować je w internecie by zgodne były ze standardami w Sieci. A także dla tych, którzy chcieliby poznać narzędzia umożliwiające ekspresję siebie w ruchomych obrazach i podobnych formach multimedialnych, co możliwe jest dzięki sporej ilości ciekawych wolnych i otwartych aplikacji do przetwarzania obrazu i dźwięku w systemie GNU/Linux. A w praktyce przechodzimy przez etapy pracy w studio z użyciem Wolnego i Otwartego Oprogramowania, od momentu zrobienia zdjęć, na emisji kończąc. Nie wszyscy wiedzą, że w miejsce programów na „A” lub „P” można użyć innych opartych na wolnych i otwartych licencjach, a nawet użyć innego systemu operacyjnego aby prace związane z multimediami wykonać z satysfakcją. To akurat dla sympatyków Blendera nie będzie nowością, ale nowością będą planowane wspólnie warsztaty, których uczestnikami będą również członkowie polskiej sceny blenderowej, polskikursblendera.pl, duchwmaszynie.org oraz Centrum Technologii Audiowizualnych, w których we Wrocławiu odbywa się stacjonarna wersja warsztatów. To ogólnie o czym są warsztaty, które odbywają się w pewnym interwale czasowym we Wrocławiu, oraz czasami w innych miejscach oraz wkrótce w internecie 🙂 Teraz dzięki otwartości Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, wolne i otwarte oprogramowanie wdrażane jest studio, w związku z tym w ramach naszych działań edukacyjnych rozpoczniemy wkrótce nowy warsztat. Będzie on eksperymentem, w którym to część uczestników na miejscu w hali zdjęciowej nagra do ruchu kamery z blendera scenę, do której obiekty, scenografię i co nam przyjdzie do głowy wygenerujemy wspólnie w blenderze i innych otwartych projektach, a wszelkie „assety” powstałe w tym czasie będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, aby każdy mógł na swoim komputerze poeksperymentować i zaznajomić się z procesem przetwarzania obrazu w studio. Finalnie wygenerujemy wspólny projekt, który będzie można policzyć w naszej farmie renderującej. Duch w maszynie razem z PKB okaże się ciekawy dla tych, którzy chcą tworzyć materiały multimedialne, poznać niezbędne oprogramowanie, które nie musi być zależne od kosztownych licencji. Uczestnicy poznają idee wolnego i otwartego kodu, GNU/Linuxa oraz narzędzia przydatne do realizacji multimedialnych ekspresji swojej umysłowości. Więcej informacji technicznych pojawi się na Forum Polskiego Kursu Blendera. Zapraszam do współpracy Jakub Machałek
Widok na scenę od tyłu

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *