Duplikacja postaci na filmie

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Etap 11: Renderowanie filmu.

Nazwa filmu będzie wygenerowana na podstawie numerów klatek startowej i końcowej. Przykładowo, w przypadku filmu którego używaliśmy w tym poradniku, który zaczyna się od klatki 50 i trwa do klatki 230, nazwa będzie miała postać 0050-0230.avi. Jest to standardowy sposób nazywania filmów renderowanych w Blenderze w sytuacji, gdy nie określiliśmy precyzyjnie całej nazwy. Możemy taką nazwę zmienić własnoręcznie w późniejszym czasie. Aby przeprowadzić proces renderowania, należy:     Krok 1: Wyrenderuj cały film. Powyżej sekcji Output w której wprowadzaliśmy zmiany znajduje się sekcja Render. Jest tam pośrodku guzik o treści Animation. Wciśnij go i obserwuj co się stanie. Blender będzie renderował cały film, pomiędzy ustawionymi przez nas klatkami, generując plik w miejscu, gdzie zapisaliśmy plik BLEND.
Rozpoczęcie renderowania
Rozpoczęcie renderowania
Ze względu na to, że proces renderowania tak prostego materiału trwa krótko, powinieneś już po chwili doczekać do zakończenia tego procesu. Renderowanie można w razie potrzeby przerwać naciskając ESC.     Krok 2: obejrzyj co się wyrenderowało. Jest to końcowy moment naszej pracy! Teraz ciężka praca może zostać nagrodzona, poprzez obserwowanie jak wygląda gotowy film. Blender posiada wbudowany odtwarzacz filmów na tę okazję. Aby zobaczyć, co powstało, możesz skorzystać z menu Render (ang. przelicz) w górnym pasku menu programu. Wybierz z tego menu polecenie Play Animation (ang. Odtwarzaj animację). Możesz teraz zobaczyć swój film w nowym oknie, w którym będzie się on odtwarzał cyklicznie. Przewijanie jest możliwe po kliknięciu LMB, możesz też kliknąć i przesuwać myszą po obrazie w oknie odtwarzania, aby oglądać film w poszczególnych klatkach. Klawisz spacji zatrzymuje lub uruchamia odtwarzanie.
Odtwarzanie animacji
Odtwarzanie animacji
   

Wasze przemyślenia

Wszystkie lekcje
p.Piotra Arłukowicza pozwalają bardzo dobrze zrozumieć Blendera ,jedynie żal że teraz (11 listopad 2018) jest ich trochę za mało.
pozdrawiam Marian Pietrzkiewicz

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *