Duplikacja postaci na filmie

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Etap 3: Sprawdź rozdzielczość filmu. Aby wyrenderować poprawnie nowy film, jego rozdzielczość musi się zgadzać z rozdzielczością starego filmu. Sprawdzimy i skontrolujemy to ustawienie na tym etapie.   Krok 1: zaznacz pasek z filmem. Kliknij RMB na pasku wideo, który masz w edytorze VSE. Pasek ten powinien zostać zaznaczony. Nie klikaj na końce paska, ponieważ zaznaczenie końca służy do czegoś innego (można zmieniać długość ze stopklatką). Potrzebujemy jedynie zaznaczyć pasek, nic więcej.   Krok 2. Sprawdź rozdzielczość w pasku właściwości. Upewnij się, że właściwości paska wideo są widoczne w panelu po prawej stronie. Jeżeli panel ten jest zamknięty, możesz nacisnąć N podczas gdy mysz jest w obszarze VSE, aby otworzyć panel z dodatkowymi właściwościami. Domyślnie panel ten jest otwarty i pokazuje różne ustawienia zaznaczonego paska. Upewnij się, że widzisz odpowiednie miejsce, porównaj z rysunkiem poniżej. Numerki oznaczają kolejność klikania.
Ustalanie rozdzielczości
Ustalanie rozdzielczości
W przypadku tego filmu rozdzielczość wynosi niewiele, bo 640×480. Dzięki temu przetwarzanie filmu i praca przy nim będzie bardzo szybka nawet na wolniejszych komputerach. W przypadku filmów w większej rozdzielczości (np. 4k) na przetwarzanie obrazu trzeba czekać nieraz dość długo, dlatego stosuje się tzw. proxy. Polega to na tym, że generuje się uproszczoną wersję każdego paska filmowego, w mniejszej rozdzielczości i gorszej jakości, dzięki czemu wyświetlanie obrazu jest szybkie. W naszym przypadku nie będzie to jednak potrzebne, ponieważ film jest naprawdę niewielki.

Wasze przemyślenia

Wszystkie lekcje
p.Piotra Arłukowicza pozwalają bardzo dobrze zrozumieć Blendera ,jedynie żal że teraz (11 listopad 2018) jest ich trochę za mało.
pozdrawiam Marian Pietrzkiewicz

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *