Duplikacja postaci na filmie

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Etap 4: Ustaw rozdzielczość renderowania.

Aby render z końcowym efektem był zrobiony prawidłowo, należy ustawić w Blenderze taką samą rozdzielczość renderowania, jak ta, którą ma pasek filmowy. Robimy to posługując się panelami sterowania, które obecnie są ukryte. Należy je wyświetlić, aby ustawić rozdzielczość. W tym celu zmienimy nieco wygląd interfejsu programu.   Krok 1: Włączenie panelu z ustawieniami renderowania. Znajdź przycisk zmiany wyglądu w panelu zajmującym prawą górną część okna. W menu, które znajdziesz pod przyciskiem wybierz Properties. Jest to taki sam panel jak ten, który widać od razu po pierwszym uruchomieniu Blendera, z tym, że teraz będzie umieszczony w innym obszarze ekranu. Zobacz rysunek poniżej, jeżeli masz wątpliwości co do miejsca, które trzeba klikać.
Wyświetlanie panelu properties
Wyświetlanie panelu properties
    Krok 2: zmiana rozdzielczości. Blender może wyrenderować film w różnych rozdzielczościach. Najlepsze efekty osiągniemy gdy skorzystamy z takiej samej rozdzielczości jak nasz film, który wstawiliśmy jako pasek do VSE. Aby zmienić rozdzielczość, znajdź panel Dimensions (ang. wymiary) w ustawieniach. Pod napisem Resolution (ang. rozdzielczość) widoczne są dwa suwaki określające rozdzielczość w poziomie i w pionie. Możesz kliknąć w te suwaki i ustawić je dla X na 640 a dla Y na 480. Taka jest rozdzielczość naszego filmu. Jeżeli jednak masz film w innej rozdzielczości, nie ustawiaj 640 ani 480, tylko wartości, które zostały odczytane w Etapie 3, Kroku 2. Koniecznie zmień także powiększenie, które domyślnie ustawione na 50%. Wpisz wartość 100, i wciśnij ENTER w ostatnim wierszu pól Resolution.
Zmiana rozdzielczości
Zmiana rozdzielczości
Efektem zmiany rozdzielczości będzie inny rozmiar podglądu filmu, inne proporcje filmu i inna końcowa jakość. Zmiany możesz dostrzec w widoku podglądu. Aby ten widok dopasować możesz przesunąć mysz nad podgląd filmu i nacisnąć Home, lub pokręcić rolką myszy, aby dopasować powiększenie podglądu.

Wasze przemyślenia

Wszystkie lekcje
p.Piotra Arłukowicza pozwalają bardzo dobrze zrozumieć Blendera ,jedynie żal że teraz (11 listopad 2018) jest ich trochę za mało.
pozdrawiam Marian Pietrzkiewicz

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *