Edycja według planu z wymiarami (całość)

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Jak zrobić fundamenty, gdy ma się plan. Wszystko w skali i zgodnie z jednostkami.
Witajcie! W tym tutorialu tłumaczę jak można wymodelować proste fundamenty na podstawie planu architektonicznego. Oczywiście wszystko zgodne z siatką, skalą, wymiarami, itp. Zapraszam! Ten poradnik warto obejrzeć po zaznajomieniu się z podstawami trybu edycji oraz metodami wyrównywania obiektów oraz snappingu. Wspominam też o wtyczce LoopTools, na temat której warto zrobić osobny tutorial. Jest to poprawiona wersja, nie ucięta przez Youtube. Zapraszam do oglądania! Plik z planem można także pobrać – jest tutaj:   Dziękuję z góry za komentarze!  

Wasze przemyślenia

Robię to w sposób dokładnie taki sam jaki jest pokazany w tutku. Po załadowaniu wygląda on dokładnie tak samo jak w tutku tzn. jest tak samo ustawiony względem lampy oraz kamery tylko ta skala wynosi 10 zamiast 5… Trudno, najwyżej ominę tą lekcje i przejdę do kolejnej 🙂

Panie Piotrze, mam straszny problem. Robię wszystko jak Pan, krok po kroku i nie wczytuje mi szkicu, tzn. wgrywam go, ale się nie wyświetla, nie wiem czemu. I ten Pański ściągnęłam, i swój zrobiłam. I nic. Po prostu dalej mam puste pole/kostkę na środku… I nic więcej. Próbowałam milion razy i jestem bliska poryczenia się, proszę o pomoc.

Jeżeli wczytujesz obrazek jako background, to upewnij się, że widok jest w trybie ortograficznym – w perspektywie nie będzie widać żadnego podglądu.

Przepraszam, że tak późno odpisuję. Zapewne sobie już poradziłaś, a problem może być dość prosty do pokonania – pewnie wystarczy wcisnąć 5 na klawiaturze NUMERYcznej (nie alfanumerycznej – bo wtedy przełączy się 5 warstwa). Potem już powinno działać, o ile w tym leżał problem…

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *