Edytor Nodów: Normalize

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Normalizacja jest procesem, który proporcjonalnie skaluje dowolny zestaw wartości do zadanego z góry przedziału.
W tym przypadku jest to przedział 0-1, zatem dowolna informacja wprowadzona do tego noda zostanie tak przeskalowana, aby znajdować się w standardowym zakresie. Tego typu przeskalowanie doskonale upraszcza operacje na nodach które generują zbyt szeroki zakres danych, np. oglądanie głębi Z za pomocą noda Viewer najczęściej skutkuje otrzymaniem białego tła, w którym nie widać szczegółów. Na filmie pokazuję jak można zobaczyć głębię obrazu, oraz jak zobaczyć PRĘDKOŚĆ w postaci mapy barw. Zapomniałem wspomnieć, że nod Normalize nie tylko skaluje dane, ale w przypadku danych wektorowych zachowuje ich kierunek, zmieniając jedynie wartości.
Polski Kurs Blendera: Edytor Nodów: Normalize (Normalizacja)

Wasze przemyślenia

Powiem w takim razie kiedy działa u mnie. Wprost ze strony – działa. Jeżeli otworzę ten film na YT, to się nie odtwarza. Zauważyłem że mam tak ostatnio na YT bardzo często. Jeżeli stronę YT z filmem odświeżę, wtedy odtwarzanie działa i można obejrzeć cały film. Nie jest to problem z uploadem, ale gdzieś z czymś innym. Korzystam z firefoxa 24.0 z wtyczką flash 11.2 r202. Jestem na YT zalogowany a przeglądarce siedzi jeszcze sporo innych wtyczek.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *