Edytor UV – Proste malowanie tekstur

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Tekstury bitmapowe można samemu utworzyć w edytorze UV bezpośrednio w Blenderze.
Ta część dotyczy trybu Texture Paint dostępnego w Edytorze UV. Dzięki temu narzędziu można samodzielnie, bez dodatkowych programów graficznych tworzyć tekstury 2D bezpośrednio w Blenderze! W trakcie filmu pokazuję jak tworzyć tekstury bezszwowe, czyli takie, które po ułożeniu obok siebie nie będą miały wyraźnych granic.
Polski Kurs Blendera – Edytor UV – Proste malowanie tekstur

Wasze przemyślenia

Witam. Mam problem z malowaniem po obiekcie w texture paint mode. Pędzel maluje mi na przestrzał obiektu i nie potrafię tego wyłączyć.
Na obiekcie jest nałożony modyfikator „mirror”. I jak maluje po pierwszym obiekcie, również mam malowane na drugim, i to jest ok. Natomiast problem stanowi to, że jak maluje jedną ściankę obiektu, to po linii prostej maluje mi się ta ścianka która jest za nią (tak na przestrzał). Z góry dziękuje za pomoc.

Witam, czy da się jakoś skopiować mapę UV na inny obiekt (ten drugi obiekt jest duplikatem pierwszego)? Wiem, że już coś o tym jest na necie, ale chciałem poznać inne sposoby, aha i sory jak PKB już coś o tym mówił… Z góry dzięki. 🙂

Zaznacz obiekty tak, aby w ostatnim była mapa UV, którą chcesz przekopiować, i wciśnij Ctrl+L. W menu będzie opcja na kopiowanie UV map.

Dzięki! 🙂 Ale znalazłem wcześniej (nie wiem czy byłem ślepy jak przeglądałem Google). Z drugiej strony – bardzo szybka odpowiedź.

Witam, jednak w liście też tego nie było.Okazało się, że po prostu musiałam zmienić na paint mode z view mode i wówczas miałam już wszystkie opcje wymienione w tutorialu. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam,mam wersję 2,66 i nie mogę odnaleźć ani polecenia Image Painting,ani ikonki z pędzelkiem. Gdzie to się ukrywa? A może robię coś nie tak? Z góry dziękuję za pomoc.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *