Instalacja Blendera 2.73a pod Linux bez konsoli

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Jeżeli boisz się konsoli, a chcesz zainstalować Blendera, obejrzyj ten poradnik. Pokazuję w nim, jak metodą paru klików „zainstalować” Blendera pod Linuxem (w tym przypadku jest to najnowszy Linux Mint 17.1), i jak „zrobić” aby na pulpicie i na pasku uruchomieniowym było można kliknąć na ikonkę Blendera w celu jego uruchomienia.W materiale wideo pokazuję jak można nie znając się na konsoli (i nie dotykając jej) pobrać i zainstalować Blendera a potem stworzyć dla niego ikonkę tak aby urchamiał się od razu po kliknięciu. Proces ten nie wymaga uprawnień administratora i może wykonać go każdy, kto siedzi przy w miarę sensownie zainstalowanym linuxie.
Polski Kurs Blendera: Instalacja Blendera pod Linux bez konsoli

Wasze przemyślenia

Miałem dużą ochotę odpalić na linuxie, ale bez OpenCL’a domyślnie działającego spalił plan. I tak już za późna ale spytam czy zadziała domyślnie na Mincie z OpenCL? Próbowałem głównie na Manjaro i Ubuntu. Ubuntu dodatkowo ponownie miał problem z ekranem, tym razem TV.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *