Konfiguracja Blendera

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Krótki materiał na temat tego, jak można skonfigurować Blendera, przeznaczony dla osób początkujących.
Jeżeli tłumaczę coś za szybko, lub niewyraźnie, lub pokazuję tak, że nie wiadomo, o co chodzi, to proszę dać mi o tym znać w komentarzach. Nie robiłem zbyt wiele takich tutków, więc ciągle się uczę 🙂 Ale dosyć ględzenia, zapraszam do filmu – kliknij poniżej.

Konfiguracja Blendera

Polski Kurs Blendera: Konfiguracja Blendera
Dodatkowo dołączam jeszcze jeden film, który zrobiłem gdy zorientowałem się, że zapomniałem wspomnieć o paru drobiazgach. Oczywiście sporo opcji pozostaje nieomówionych, ale ich domyślne wartości będą wystarczające i nie warto przedłużać materiału. Zresztą, spora część opcji jest zupełnie jasna, gdy się zastanowić i zrozumieć co one znaczą. Oto dodatkowy materiał uzupełniający:
Polski Kurs Blendera: uzupełnienie tutoriala na temat konfiguracji – dodatkowe opcje
Zachęcam jak zwykle do dyskusji, komentowania i współdzielenia!

Konfiguracja Blendera 2.66

Dodałem po ponad roku od pierwszej publikacji tego postu uzupełnienie i na nowo nagrany tutorial, gdzie tłumaczę jak wykonać konfigurację w wersji obecnie ostatniej – 2.66. Zapraszam do oglądania!
Polski Kurs Blendera: Moja optymalna konfiguracja
Dzięki uprzejmości Joanny, mamy także opracowanie z tekstem z tego poradnika.  

Wasze przemyślenia

Są do tego odpowiednie wtyczki Eksportu. Poszukaj najpierw w menu File->Export, a potem zobacz co znajdziesz w konfiguracji w panelu Addons. Coś tam było z STLa.

Witam, mam problem z blenderem 2.69. Mianowicie w oknie narzedzi pod klawiszek N nie w polu transform mam widoczne tylko wspolrzedne Median. Potrzebuje widzec rowniez wspolrzedne dimensions. Jak je wlaczyc lub poszukac gdzies indziej??

Widzisz takie a nie inne rzeczy dlatego, że Blender znajduje się w Trybie Edycji. Zmień na Tryb Obiektowy (skrót TAB, działa gdy mysz jest w oknie 3d view).

Witam po krotkiej przerwie. Dziekuję teraz juz wszystko rozumiem i działa oczywiście 😀

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *