Modelowanie: łańcuch

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Jak wymodelować prosty łańcuch, lub łańcuch zgięty.
Witam! W materiale wideo przedstawiam sposób na modelowanie łańcucha, który można wyginać, który składa się z przeplatanych pod różnymi kątami ogniw oraz który dynamicznie dopasowuje się długości podczas rozciągania (to znaczy przybywa w nim lub ubywa ogniw). Metoda, którą pokazują to klasyczny sposób modelowania z wykorzystaniem modyfikatorów, zatem używam Mirror, Array, Curve, i innych. Każdy z tych modyfikatorów został już w Kursie omówiony mniej lub bardziej szczegółowo, zatem nie powtarzam tych dokładnych omówień, koncentrując się raczej na tym, jak tych modyfikatorów można użyć jednocześnie aby osiągnąć zamierzony efekt. Oczywiście sposobów na wymodelowanie łańcucha jest wiele, a to jest tylko jedna z metod. Istnieje nawet specjalna wtyczka, która po aktywacji w Blenderze od razu wstawia łańcuch, zrobiony metodą bardzo zbliżoną do przedstawionej tutaj. Zachęcam do eksperymentów i własnych badań tego tematu: modyfikatory są bardzo wdzięczną tematyką, a efekty uzyskiwane za ich pomocą mogą często zaskakiwać.
Polski Kurs Blendera: Modelowanie łańcucha

Wasze przemyślenia

Jak zwykle wspaniały poradnik :).Oby ten świat miał coraz więcej takich wspaniałych nauczycieli. Pozdrawiam serdecznie ^^

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *