Modyfikator array

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Szczegółowe informacje jak działa i do czego przydaje się modyfikator Array
Po przerwie ogłaszam nowy materiał dotyczący modyfikatora Array, czyli narzędzia, które potrafi kopiować geometrię na całkiem rozmaite sposoby!
Polski Kurs Blendera – modyfikator array
Zapraszam jak zwykle do komentarzy. Dodane dnia 2012-04-06: Uzupełnienie materiału dotyczącego modyfikatora array – teraz możemy do niego dodać krzywą i cieszyć się zmienną długością wynikowej struktury. Pokazuję też jak można dodać do tego modyfikatora drugi modyfikator – krzywą, aby uelastycznić proces modelowania i tworzenia.
Polski Kurs Blendera – Modyfikator array: uzupełnienie (+krzywa)

Wasze przemyślenia

Witam mam pytanko, ponieważ ciągle staram się zbudować beczkę z innego tutka. Jednak problem mam taki problem że kopia elementu ciągle pojawia mi się pod detalem a nie obok detalu. Pozdrawiam

Już był rozwiązany ten problem. A więc zmieniasz położenie obiektu nie w trybie Edit Mode tylko w Object Mode co sprawia właśnie takie dziwne ułożenia kopi danego elementu 🙂

Możesz mieć zablokowane jeżeli wcisnąłeś przy odpowiednich miejscach kłódkę, albo nałożone blokujące więzy, albo przełączone coś w viewporcie, albo masz obiekty, które tranformują tylko swój środek, … jest wiele możliwości.
Sprawdź, czy nie masz wciśniętego przycisku znajdującego się w pobliżu menu zmiany centrum transformacji (menu Pivot Point), guzik przełącza się skrótem Alt + przecinek zwykły. Ewentualnie zapytaj o to na forum, to będzie łatwiej wyjaśnić o co chodzi i wkleić np. obrazek pokazujący problem/rozwiązanie.

„Sprawdź, czy nie masz wciśniętego przycisku znajdującego się w pobliżu menu zmiany centrum transformacji (menu Pivot Point), guzik przełącza się skrótem Alt + przecinek zwykły.”
Dzięki za pomoc, działa.

Witam, mam pytanko. Jak włączyć rotację i skalowanie za pomocą klawiszy „r” i „s” oraz za pomocą, tych wszystkich innych standardowych opcji? Pytam, bo przez przypadek zmieniłem ustawienia, przez co skalować i obracać obiekt mogę tylko za pomocą manualnego przesuwania suwaków od tych dwóch opcji, po prawej stronie. Z góry dzięki za odpowiedź. 🙂

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *