Pobieranie Blendera

W skrócie: w poradniku pokazuję jak można pobrać Blendera. W kilku krokach robi się to tak:
 • pobieranie Blendera rozpoczynamy od przeglądarki internetowej. Wchodzimy na adres https://www.blender.org/download/ i klikamy, aby pobrać spakowaną wersję Blendera na nasz komputer.
 • Zapisane archiwum z Blenderem rozpakowujemy. Jeżeli pobraliśmy program instalatora, uruchamiamy go z prawami administratora.
 • Blender po rozpakowaniu (lub instalacji) jest gotowy do pracy.
Powyższy scenariusz wykonuje się prawie zawsze, z wyjątkiem, gdy coś nie działa, nasza konfiguracja jest niestandardowa lub chcemy Blendera zbudować sami. W tym przypadku jednak trzymamy się konfiguracji standardowej, która jest na większości domowych komputerów. Jeżeli będzie taka potrzeba – na przykład gdy ktoś z Was da zgłosi taką potrzebę – mogę przygotować poradnik na temat jak instalować Blendera w bardziej skomplikowanych konfiguracjach (np. na 20 komputerach na pracowni lub na 1000 nodach klastra). Przypuszczam że większość użytkowników to jednak osoby, które będą sprawdzać Blendera na swoich domowych komputerach i szczególne metody postępowania nie będą im (tak od razu) potrzebne. Oto poradnik, w którym znajdziecie omówione wszystkie szczegóły.

Spis treści

 1. Wybór wersji do pobrania – 0:50
 2. Wybór wersji eksperymentalnej – 1:57
 3. Zapisanie plików na dysku – 2:29
 4. Otwarcie archiwum – 3:11
 5. Wejście do rozpakowanego katalogu – 4:10
 6. Otwarcie widoku w terminalu – 4:35
 7. Wpisanie ls -l – 4:45
 8. Uruchomienie w wierszu poleceń – 5:19
 

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *