Tekstury: Distorted Noise (zniekształcony szum)

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Jest to zaawansowana tekstura szumu pozwalająca generować interesujące, naturalnie wyglądające wzory.
Materiał wideo dotyczy prezentacji i sposobu działania tekstury Distorted Noise na materiał. Możliwości różnych kombinacji generatora szumu oraz bazy jest 100 – bo można skombinować 10×10 kanałów. Niektóre z nich są bardzo, ale to bardzo ciekawe, więc warto eksperymentować!
Polski Kurs Blendera: Tekstury – Distorted Noise

Wasze przemyślenia

Dzień dobry,
Mam pewien problem z teksturami i nie wiem co może być przyczyną. Problem ten pojawił się również w przypadku tutoriala z teksturą Cloud. Problem nie wystąpił w przypadku tekstury Blend. Otóż zawsze jak dodaję teksturę dzieje się coś takiego:
http://s32.postimg.org/taje16p9h/problem.png
Ciekawe rzeczy się dzieją w przypadku dodania tej tekstury do Cuba lub UV Sphere. Otóż wtedy na każdej ścianie tworzy się dokładnie taka tekstura, jak na tym Planie, który podesłałem.
Nie kombinowałem nic z opcjami, a niestety jeszcze nie jestem na tyle zaawansowanym użytkownikiem, żebym mógł dojść samemu do tego, co mogło się zdarzyć.
Co może być tego przyczyną? Co zrobić, żeby tekstury wyglądały normalnie?
Pozdrawiam

Twoja tekstura jest nakładana na obiekt zgodnie ze wspolrzednymi UV, ale mozliwe, ze nie masz jeszcze zrobionej mapy UV i dlatego pojawiaja sie bledy w jej umieszczeniu. Aby bylo prawidłowo, w Trybie Edycji zaznacz wszystko, wciśnij U i wybierz Smart UV, aby przygotować zgrubsza rozwinięcie obiektu. Jest o rozwijaniu siatek UV cały dział w PKB, więc pozostałe informacje znajdziesz w tutorialach. Kiedyś Blender domyślnie posiadał mapowanie ustawiane jako Generated, teraz jest to UV i dlatego bez mapy UV pojawiają się takie problemy.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *