Transformacje GRS

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

GRS = Grab, Rotate, Scale: podstawowe transformacje na obiektach!
W materiale zawarłem wyjaśnienia jak można przesuwać, obracać i skalować obiekty, w odniesieniu do ich globalnych lub lokalnych osi, lub według płaszczyzn. Wiadomości jest bardzo dużo i dotyczą podobnych rzeczy, zatem należy do całości podejść ostrożnie. Warto potem zajrzeć ponownie, aby na przykład przypomnieć sobie szczegóły.

Wasze przemyślenia

Mam problem z przesuwaniem obiektu.
Chcę przesunąć obiekt klikając myszką na jedną ze strzałek i przeciągnąć, ale nie działa. Mam zaznaczony widok strzałek.

A czy coś się dodatkowo dzieje, np. obrys obiektu zmienia kolor, albo na pasku stanu pojawiają się jakieś liczby, czy nic? Napisz więcej obserwacji. Jeżeli zupełnie NIC się nie dzieje to może masz nie działający klawisz, co wydaje mi się absurdalne. Powinno coś się dziać. Wciśnij N i zobacz, czy zmieniają się położenia/rotacje obiektu w zakładce Transform… Więcej wymyślać nie będę bo wróżka nie jestem, a nie napisałeś zbyt wiele.

Świetny kurs! Wieki szacunek za ogrom posiadanej wiedzy. Cieszę się, że trafiłam na ten kurs. Pozdrawiam!

Świetny kurs! Cieszę się, że na niego trafiłam. 🙂 Dzięki niemu powoli rozjaśnia mi się funkcjonowanie Blendera, a z czasem, mam nadzieję, stanie się to również ze sztuką modelowania 3D.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *