Tryb Edycji: Knife Project

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Można wycinać otwory o dowolnym kształcie!
Jeżeli narzędzie bisect jest proste, i ma przyjemne możliwości, to knife project jest po prostu marzeniem. Można wycinać fantazyjne otwory na podstawie obrysu dowolnego obiektu w meshach o dowolnym kształcie. Brzmi interesująco? Witam! W materiale wideo przedstawiam narzędzie, które jest dość rzadko wykorzystywane, ale którego działanie pozwala uzyskać nieprzeciętne możliwości. Chodzi o możliwość wycinania dziur w obiekcie za pomocą innego obiektu, a dokładniej za pomocą samego obrysu innego obiektu. Działa to tak, że obiekt będący obrysem rzutujemy na obiekt w którym wycinamy dziurę, i powstaje dziura w kształcie obrysu! Bardzo sprytne i czasami nawet działa. Ze względu na developerską wersję programu pokazałem, że nie działa i dlatego trzeba było uruchomić wersję odrobinę starszą.
Polski Kurs Blendera: Tryb Edycji – Knife Project

Wasze przemyślenia

U mnie to z zaznaczaniem siatki geometrii, która jest zasłonięta (jak ten łuk brwiowy i to wgłębienie w czaszce) nie działa- nie zaznacza mi tej doliny.
Może w mojej wersji (2.77) inaczej to zaimplementowali, albo dałem za małego subsurfa.
Świetna robota i mam nadzieję, że będzie więcej tutków o modyfikatorach, animacjach postaci i polach siłowych.

Witam.
Zapewne domyślasz się że skoro pisze to mam jakiś problem 🙂
Mianowicie brakuje mi opcji „Cut trough” w wersji 2.69 .
Powinienem mieć ją w pakiecie czy do tego jest addon?

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *