VSE: Edytor Sekwencji Wideo – efekt Adjustment

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Pasek, który zmienia wiele innych pasków.
Przedstawiam kolejny efekt z VSE: pasek Adjustment, co oznacza mniej więcej pasek korekty, wyrównania, poprawek, itp. Pasek ten dodaje się niezależnie od innych pasków, może on mieć dowolną wielkość i potrafi działać albo na całości wszystkiego co jest pod nim w edytorze, albo na masce. Maskowanie umożliwia wpływanie tylko na część obszaru normalnie obejmowanego w całości. Pasek ten nie sumuje pasków poniżej, lecz zapewnia ich wyświetlanie tak jakby ‚wyrenderowane’, więc dostajemy z niego to, co widzielibyśmy bez niego. Nałożenie takiego paska zatem niczego nie zmienia samo z siebie, ale możemy dodać korekty barw, kontrastu lub innych parametrów, i wtedy zmiany te dotyczą całości obrazu, choćby składał się z bardzo wielu pasków. Efekt ten przypomina trochę pracę z paskami w grupie – tam także zmieniać można ustawienia dla zgrupowanych elementów, różnica jest taka, że niczego nie trzeba grupować, a paski te mogą nakładać się na scenę wielokrotnie.
Polski Kurs Blendera: VSE: Efekt Adjustment
 

Wasze przemyślenia

Witam
Panie Piotrze wspomina Pan o wcześniejszych tutkach o objaśnieniach oraz informacjach związanych z Video Editing nie mogę ich odnaleźć jakie tytuły są tych tutoriali, potrzebuję zrobić proste operacje wycinania i łączenia zwykłych filmików i chcę użyć do tego Blendera. Mam podstawowy problem z dźwiękiem i klatkami video , klatki video się wleczą coś z fps. nie znam się proszę o jakieś wskazówki. Filmiki mają iść na YT.
Pozdrawiam serdecznie Jakub

Skąd Pan wziął ten film z kotkiem? W jaki sposób trafił on do okna Blendera? Według mnie, to są podstawy nauki, a ja jestem POCZĄTKUJĄCA.Przeszukuję Pana tutoriale, przyznaje bardzo szczegółowe, ale na temat importu z zewnątrz np. z dokumentów np. z Biblioteki ,nic nie znalazłam. Jest tylko na temat importu wewnątrz Blendera. Potrzebuję zaimportować mapę Ziemi i nałożyć ją na kulę z blendera.
W jaki sposób zaimportować film lub muzykę do filmu animowanego? Pozdrawiam.

Nie znajdujesz odpowiedzi bo myślisz o imporcie, a chodzi Ci o teksturowanie kuli bitmapą ziemi. Obejrzyj tutki poświęcone materiałom oraz teksturowaniu za pomocą bitmap, możesz także ogarnąć serię o mapowaniu UV. Najłatwiej będzie Ci się połapać w kolejności tutoriali za pomocą Mapy, tutki zebrane w działy masz także w Spisie.
Kotek to inna sprawa i trafił on do Blendera do edytora VSE, o którym też są osobne tutoriale. To film, nie obrazek i pojawił się w materiałach dotyczących obróbki filmów.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *