VSE: Edytor sekwencji wideo – opcje

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Witam! W materiale wideo przedstawiam krótkie wyjaśnienia na temat opcji pasków (stripów) filmowych i nie tylko, które po dodaniu do VSE można konfigurować.
Opisuję to na szybko, pokazując jednocześnie jak pracować z paskami, to znaczy, w zasadzie – jak kadrować/przycinać materiał do określonej długości. Ten tutorial dotyczy tylko małego wycinka całości i planuję zrobić więcej na ten i na pokrewne tematy. Nie wyjaśniłem czym jest parametr Frame Offset, wyrażony przez zapis 0:0 – bo nie wiem na dziś, co to jest. Jeżeli się dowiem, oczywiście uzupełnię materiał, a tymczasem zapraszam do oglądania. Tutorial zrobiony jest trochę na szybko, wybaczcie. Mam ostatnio bardzo mało czasu i łapię dosłownie każdą godzinę ciszy w której mogę coś nagrać (a żeby jeszcze ponarzekać dodam, że gdy miałem pół wolnego dnia, to sąsiedzi rozpoczęli wiercenie w ścianach, przyprawiając mnie o skręty kiszek ze złości).
Polski Kurs Blendera: VSE opcje
 

Wasze przemyślenia

Podczas dodawania filmu do edytora pojawia się u mnie dziwna rzecz. Obraz i ścieżka dźwiękowa pomimo, że trwają dokładnie tyle samo czasu to po dodaniu do VSE część ścieżki dźwiękowej mi się ucina i pod koniec filmu dźwięk się urywa i następuje tajemnicza cisza… Zdziwiło mnie to niezmiernie i nie mam pojęcia jak temu zaradzić. :/

No proszę. Szukałem jak głupi jakiegoś darmowego edytora video w którym mógłbym wygenerować film puszczony od tyłu, a tutaj Blender daje taką możliwość, Wystarczy zaznaczyć opcję „backdrop” i po kłopocie. Zawsze z każdego tutka można się dowiedzieć coś cennego.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *