Zarządzanie widocznością obiektów

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Pokazuję jak można ustawić wyświetlanie siatki, strefy kolizji, widoczności zawsze, i jeszcze paru innych rzeczy.
Materiał tłumaczy jak można sterować widocznością obiektów i widokiem sceny. Pokazuję, w jaki sposób włączać i wyłączać osie lokalne, przezroczystość, strefę kolizji, rozmiar przestrzeni tekstur, wyświetlanie nazwy, oraz jak określić maksymalny poziom szczegółowości z jakim pokazywane są obiekty. Są to wszystko operacje mniej znane i rzadziej używane, niemniej czasami warto z nich skorzystać.
Polski Kurs Blendera – widoczność obiektów
Zapraszam do dyskusji.

Wasze przemyślenia

Przy zaznaczeniu wielu obiektow mona grupowo decydowac o Name, Axis, Wire itd z wcisnietym ALTem.

Oczywiście. Pod wieloma wersjami Linux niestety klawisz Alt z klawiszami myszy jest zajęty. Ale można go przedefiniować, np. ostatnio u siebie ustawiłem Win+Klawisze myszy do przesuwania okien i skalowania, zamiast Alt. W tym momencie mam ten Alt dostępny w Blenderze, tylko muszę się przyzwyczaić do nowej klawiszologii systemowej.

Witam
Czy i jak można zmienić kolor siatki mesha? wszystkie są standardowo czarne (kiedy są nie aktywne) więc kiedy mam wyświetlanie w trybie wire to wszystko się zlewa ze sobą wizualnie. Dziękuję

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące menu Display – czy jest możliwość zadania wyświetlania kilku obiektom naraz?
Jeśli zaznaczam wszystkie obiekty (czy przez pojedyńcze zaznaczanie obiektów czy przez Box) i zaznaczam czy to Name, Axis, Wire, czy inne, to tylko aktywny obiekt w zaznaczeniu po zadaniu danego wyświetlania po odznaczeniu ma widoczny ten tryb. Nie ma znaczenia czy obiekty są zgrupowane czy nie – zawsze atrybut przejmuje tylko jeden – aktywny – obiekt.
Nie wiem czy nie namąciłem 😀
No i chciałem podziękować – kurs jest rewelacyjny!
Wszystko od podstaw wytłumaczone – dla początkującego kopalnia wiedzy.
Będę ją uzupełniał na wykładach w WIT w Warszawie – już jestem na liście 🙂
Pozdrawiam!

Obiekty można ukryć grupowo w Outlinerze, ale pozostałe opcje wyświetlania działają niestety tylko na jeden obiekt – ten aktywny. Najprościej powtórzyć operację za pomocą Shift+R ale to oczywiście nie wystarcza. Pozostaje prosty skrypt parolinijkowy w pythonie.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *