Duch w tablicy

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

W tym poradniku tłumaczę, jak z dwóch nagrań zrobionych na greescreenie i jednego normalnego stworzyć nagranie z efektem specjalnym – duchem, który pojawia się w tablicy za głównym bohaterem.
Ten poradnik dotyczy zajęć, które prowadziłem na Uniwersytecie Gdańskim i zawiera materiały, które zostały tam nagrane. Filmów tych nie udostępniam publicznie, ale korzystając z prezentowanej techniki, można łatwo wykonać swoje własne.Powodzenia w pracy! Zapraszam do podzielenia się swoimi dokonaniami.
Polski Kurs Blendera: Zastosowania: duch w tablicy!

Wasze przemyślenia

Witam.
Dopiero wchodzę w świat nodów, ale odnoszę wrażenie, że ilość nodów można by zmniejszyć dając nody: skalujące, obcinające i przesuwające maski i filmy przed nodem Keynig (tj. przed rozbiciem na film, maskę i krawędź). Wówczas dla każdego z filmów wystarczyłby 1 komplet nodów zamiast obecnych 2.

Materiały z tej strony są bardzo pomocne. Każdy tutorial jest świetnie wytłumaczony, za co bardzo dziękuję. Ale z tym mam pewien problem. Otóż póki do mixa podłączony jest tylko wykluczowany clip wszystko jest ok, ale gdy nad nim podłączam drugie video, podgląd w tle je obcina (widać tylko środkową część kadru, przycina takie jakby marginesy z każdej strony. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Pewnie rozwiązanie jest proste, ale nie umiem na nie wpaść. Bardzo proszę o pomoc. Filmy są w mp4, a zmiana formatu nie rozwiązuje problemu.

Możliwe, że Twoje filmy mają różną rozdzielczość, albo masz ustawioną rozdzielczość w panelu Render na coś, oraz np. 50% tej wielkości. Ustaw 100% wielkości, a jeżeli filmy mają osobno różne rozdzielczości, użyj noda Distort->Scale, aby je przeskalować.

Dopiero teraz sobie zobaczyłem materiał i choć na razie robię całkowicie co innego to jest to, jak zawsze, elegancka, czyściutka robota, dziękuję za tą pracę, przyda się w przyszłości, bo cieniutko z nodami.

„kto chce mieć zaliczone- przed kamerę, resztę zapraszam na egzamin” 😉 Fajny tutek, przydałoby się zająć nodami, bo póki co je pomijałem.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *