Zaznaczanie obiektów

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Ważny temat, ale prosty – zaznaczanie wielu obiektów na różne sposoby. Także odznaczanie!
Niby proste, ale ma wielkie możliwości, mające potem przełożenie na edycję. Nie jest to cały materiał na ten temat, ponieważ w Trybie Edycji o którym będzie potem powiem o zaznaczaniu jeszcze więcej. Na teraz jednak Tryb Obiektowy, a w nim – Box Select, Circular Select, zaznaczanie według typów oraz według nazw, także wieloznacznych.
Polski Kurs Blendera: zaznaczanie
Zapraszam do dyskusji!

Wasze przemyślenia

Witam,
Tworze właśnie trójwymiarowy tekst. Wymyśliłem sobie, że stworzę ciężki, stalowy, lecz unoszący się nad ziemią. Każdą wprowadzaną literę wstawiałem osobno, aby dostosować indywidualnie parametry, takie jak chociażby kąt pod jakim widać daną literę przez kamerę.
Teraz chciałbym połączyć cały napis w jedną grupę. Tak, abym mógł jednocześnie wprowadzać zmiany już w całym napisie, nie po kolei w każdej literze. Miałem przerwę od blendera i nie wiem jak mogę rozwiązać swoją zagwozdkę. Chciałbym już przejść dalej, ale dodwanie ustawień bevel, czy w następnej kolejności tekstur do każdej literki z osobna trochę mi się nie uśmiecha.
Próbowałem kombinacji klawiszy ctrl+j i ctrl+g, ale nie działają tak, jak bym tego chciał. Ciężko mi znaleźć odpowiedź gdzieś w filmikach, gdyż nie wiem, gdzie ona może się kryć.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

CTRL+L (linkowanie) i sobie wybierz co potrzeba, np. dla materiałów>Materials, dla modyfikatorów>Modifiers. Linkowanie polega na tym, że jakby przerzucasz dane z jednego modelu na inny 🙂 Oczywiście te obiekty muszą być zaznaczone i przenoszone są z tego aktywnego. W razie innych/dalszych pytań zapraszam na forum 🙂

Jak sam zauważysz, jest jakiś błąd w sprzęgnięciu z YouTube. Nie wyświetla się panel ekranu.

A co Ty o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *