Zadanie do wykonania [1]

Uwaga!

Zwróć uwagę na datę.

Ten materiał (cokolwiek to jest) został stworzony w czasach gdy nie było Blendera z serii 2.8, i może być PRZESTARZAŁY! Blender rozwija się bardzo szybko.

Dotyczy tylko uczestników kursu z którymi pracuję w TASKu.

Temat zajęć – domek jednorodzinny

Pierwsze zadanie do opracowania w trakcie zajęć we wtorek (i w piątek): należy wykonać scenę w której będzie ładny widok na domek jednorodzinny, z basenem, drzewem, i płotem. Domek powinien mieć okna i drzwi, co najmniej. Przykładowy widok takiej sceny załączam poniżej. W przypadku, gdyby to zadanie wydawało się zbyt mało ambitne, sugeruję zwiększyć zakres, i zbudować niewielkie osiedle domków, oczywiście każdy powinien wyglądać inaczej, aby faktycznie było co modelować. Można pracować w Trybie Obiektowym oraz w Trybie Edycji. Podstawy pracy w obu tych trybach wyjaśniłem w poradnikach wideo zebranych w tym serwisie. Zresztą, zaraz dodam kolejne, tym razem o Trybie Edycji, budowaniu jednego domku ze skośnym dachem, itp. Gdy poznamy teksturowanie i kilka innych rzeczy, domek będzie mógł nabrać nieco bardziej realistycznego wyglądu, np. tak jak poniżej:  
Kategorie: Kurs. ID: 167

Wasze przemyślenia

Chyba obrazki nie wyświetlają sie na stronie. Tak jakby nie były zlinkowane…?

Miałeś rację – nie było obrazków! Działały u mnie, ponieważ testowałem serwis przed wystawieniem w sieci na localhoście, i takie adresy przetrwały w urlach do obrazków. Poprawiłem tutaj, ale możliwe, że jeszcze gdzieś będzie podobna sytuacja.