Kursy w PKB

Nowe kursy (Blender 2.8+)

Kurs Podstawowy Blendera 2.8

Zalecany dla wszystkich początkujących. Wiek minimalny: od późnej podstawówki. Przegląd podstaw oraz najważniejszych metod pracy. Po tym Kursie można wybrać specjalizację i bardziej szczegółowe Kursy Tematyczne. Zalecana kolejność oglądania:
 1. Pobieranie Blendera – informacja skąd pobrać Blendera i jak go rozpakować pod Linux.
 2. Po pobraniu Blendera – kontrolowanie, która wersja Blendera uruchamia się, ikonki.
 3. Po uruchomieniu – przegląd wielu różnych tematów, pierwsze poważne zanurzenie.
 4. Zarządzanie widokiem – informacje na temat tego, jak opanować ekran i jego rozmaite ustawienia.
 5. Definiowanie własnych widoków – jak zrobić własne i dostosowane do swoich potrzeb widoki.
 6. Podstawowe tryby pracy – czyli czym jest tryb obiektowy, edycji, malowania wag, i inne.
 7. Typy Edytorów – rodzaje dostępnych edytorów, które wbudowano w Blendera.
 8. Menu View – wszystkie opcje zebrane w menu do zarządzania widokiem.
 9. Dodawanie nowych obiektów – wstawianie obiektów domyślnych, opcje, oraz dodatki wstawiane z licznych addonów.
 10. Zaznaczanie obiektów
  1. W Trybie Obiektowym – narzędzia podstawowe oraz znaczenie opcji z menu Select
Mapa kursów: wejdź tutaj.    

Stare kursy (Blender 2.61-2.79b)

Kurs Podstawowy

simple-susan-128x128 Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które dopiero wchodzą do świata 3D i nie znają jeszcze żadnych zasad ani programów do grafiki i animacji. Zawiera to, co uznaję za podstawę: modelowanie, oświetlenie sceny, tworzenie materiałów i przetwarzanie końcowe. Po przerobieniu Kursu Podstawowego na poziomie pierwszym ma się wstępnie opanowane podstawy tworzenia statycznej grafiki 3D, bez efektów dynamicznych (czyli bez niczego, co wymaga animacji). Osobom, które chcą nauczyć się animacji oraz innych, bardziej zaawansowanych rzeczy, zalecam rozszerzenie swoich umiejętności za pomocą kursów na poziomie drugim. Są one sprofilowane, a więc można wybrać już pewną specjalizację idącą w określonym kierunku, np. animacji, montażu lub kompozycji.

Wchodzę w Kurs Podstawowy Poziomu Pierwszego!

Kurs Tematyczny

middle-susan-128x128 Zestaw różnorodnych kursów, które pozycjonuję ogólnie na poziomie 2. Są to kursy skoncentrowane na jednym zagadnieniu i przeznaczone dla osób, które opanowały już poziom 1, lub chcą szybko przypomnieć sobie podstawy z danej dziedziny. Dla osób początkujących mogą być dość trudne. Każdy z tych kursów może zostać przerobiony oddzielnie, jednak niektóre z nich wymagają dodatkowych zależności. Na przykład, trudno uczyć się o stabilizacji obrazu filmowego, jeżeli wcześniej nie przerobiło się podstaw przynajmniej z animacji i obróbki filmów jako takich. Ten dział PKB rozwija się nieustannie, bo kursów tematycznych potrzeba jeszcze bardzo wiele. Docelowo kursy te mogą także pokazywać pewien specyficzny sposób postępowania prowadzący do uzyskania jakiegoś złożonego efektu.

Wchodzę w Kursy Tematyczne!

 
ID: 4662